ساعت کاری: شنبه الی چهارشنبه (7:30 – 15:00) / پنج شنبه ( 8:30 – 12:30)

آدرس: بندرعباس – سورو قدیم – بلوار دانشمند – نبش کوچه دانشمند 17

آزمایشگاه مکانیک و فلز شناسی

سختی سنجی

سختی به خاصیت اجسام در مقابل نفوذ جسم دیگری به سطح آنها و میزان مقاومت و نفوذ پذیری آنها اطلاق می شد.

سختی سنجی فلزات در آزمایشگاه فنی کیفیت نوآوران ساحل آنامیس در دو مقیاس سختی ماکرو و سختی میکرو به سه روش برینل ، ویکرز و راکول مورد بررسی قرار می گیرد.

آزمایشگاه مکانیک

در این آزمایشگاه با بهره گیری از مدرنترین و بروزترین دستگاهها و پرسنل با تجربه و آموزش دیده ،یکی از مجهزترین آزمایشگاهای مکانیک در سطح کشور می باشد که دراین آزمایشگاه ،آزمونهایی نظیر کشش – فشار- ضربه –خمش –پیچش و زبری سطح بر روی انواع ورق های فولاد کربنی و آلیاژی و فولادزنگ نزن وانواع لوله ها و اتصالات و انواع میله و میلگردو مفتول و انواع پیچ و مهره و نبشی و تیرآهن و مقاطع جوشی بر اساس استانداردهای مختلف و بروز را داراست. این آزمایشگاه توانایی خدمات آزمایشگاهی به صنایع مختلف شامل صنایع نفت و گاز –صنایع قطعه سازی اتومبیل و صنایع کشتی سازی –صنایع فلزی و صنایع راه و ساختمان را دارد.

آزمون کشش

در این آزمون یک نمونه تحت اثر کشش تک محوری تاحد شکست مورد آزمون قرار می گیرد و پارامترهایی نظیر استحکام تسلیم –استحکام کششی –درصد ازدیاد طول و کاهش سطح مقطع در تحلیل منحنی تنش –کرنش قابل استخراج می باشد و همچنین انجام آزمونهای بارگواه و کشش پیچ و مهره باانواع فکسچر انجام می شود

آزمون خمش

در این آزمون نیرو به گونه ای به نمونه اعمال می گردد که در یک طرف تنش کششی و در طرف دیگر ،تنش فشاری وارد می شود.

آزمون ضربه

هدف از انجام این آزمون، تعیین انرژی شکست مواد در اثر تنش دینامیکی است. مکانیزم آزمون ضربه تعیین مقدار انرژی لازم برای شکستن قطعه در اثر ضربه می‌باشد. اطلاعاتی که از این آزمون به دست می‌آید در درک چگونگی رفتار ماده در موقعیت‌های کاربردی واقعی بسیار کاربردی است. هدف آزمون ضربه شبیه‌سازی شرایط واقعی به منظور تلاش برای جلوگیری از شکست و پیش بینی شکست نمونه است.

این بخش از آزمایشگاه فنی کیفیت نوآوران ساحل آنامیس با دارا بودن مدرنترین و پیشرفته ترین دستگاه تست ضربه ،قابلیت انجام آزمون ضربه برای انواع نمونه های آماده سازی شده از انواع اتصالات ،لوله ها –میله –ورق –نمونه های جوشی و … را داراست